X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خبرنگارزن مستقل

صدرا محقق دبیر اجتماعی روز نامه شرق بازداشت شدصدرا محقق دبیر اجتماعی روز نامه شرق بازداشت شد

رسانه‌های ایران از بازداشت صدرا محقق، روزنامه‌نگار و دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق خبر داده‌اند. یکی از همکاران این روزنامه‌نگار در توییتر نوشت صدرا محقق صبح روز دوشنبه در منزل خود بازداشت شد.

خبرگزاری مهر، وابسته به “سازمان تبلیغات اسلامی” روز دوشنبه (۲۹ شهریور/ ۱۹ سپتامبر) نوشت: «یکی از عوامل ارتباطی میان رسانه‌های ضد انقلاب طی عملیات اطلاعاتی توسط یکی از نهادهای امنیتی دستگیر شد.»

این خبرگزاری در ادامه خبر خود به نقل از “یک منبع آگاه” نوشت: «صبح روز جاری “ص- م” که اقدام به تهیه گزارشهایی از اوضاع داخلی کشور برای رسانه‌های ضدانقلاب می‌کرد، دستگیر شد.»

مسعود کاظمی یکی از گزارشگران روزنامه شرق نیز روز دوشنبه در توییتر نوشت: «صدرا محقق، دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق صبح امروز در منزل خود بازداشت شد».

خبرگزاری مهر گزارش خود درباره بازداشت صدرا محقق را با یک طرح گرافیکی که در آن از عنوان “نفوذ” استفاده شده، منتشر کرده است.

واژه “نفوذ” یکی از تعابیر رایجی است که نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در بازداشت‌های سال‌های اخیر روزنامه‌نگاران از آن استفاده می‌کنند. عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی، آفرین چیت‌ساز و پویا صفرزایی نیز از جمله روزنامه‌نگارانی بودند که زیر این عنوان اتهامی بازداشت شده‌اند.

هنوز از علت بازداشت و اتهام روزنامه‌نگار شرق خبری منتشر نشده است. صدرا محقق در مرداد سال ۱۳۹۱ نیز به همراه چندین خبرنگار برای مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

دو روز پیش یاشار سلطانی، مدیر مسوول پایگاه خبری معمارنیوز نیز به دلیل انتشار گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره واگذاری غیرقانونی املاک در شهرداری تهران بازداشت و روانه زندان شد.

به گفته وکلای یاشار سلطانی، اتهام او صرفاً انتشار گزارشی است که از سوی عالی‌ترین نهاد نظارتی یعنی سازمان بازرسی کل کشور تهیه و تنظیم شده و هیچگاه صدور این گزارش تکذیب نشده است.

منبع دویچه ویله

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)