X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خبرنگارزن مستقل

وزیر ارشاد احمدی نژاد: در دوره هاشمی برخی گفتندتا 10سال دیگر ولایت فقیه نداریم


از اوایل دهه 70 دشمن تغییر در سبک زندگی مردم را هدف خود قرار داده تا به جمهوری اسلامی نفوذ کند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلابیون گذشته امکان دارد در مقاطع فعلی دچار سقوط شخصیتی شوند.

به گزارش ایسنا، محمد حسین صفارهرندی در جلسه بزم اندیشه با موضوع دشمن شناسی فرهنگی که در موسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: برای شناخت نفوذ فرهنگی و دشمن فرهنگی باید بدانیم که ما اساسا قبول داریم که شاهد تغییراتی در زندگی اجتماعی خودمان در گذشت زمان بوده‌ایم.  نفوذ به بدترین شکل با عنوان نفوذ فرهنگی شرایط اجتماعی هر کشوری را تغییر می‌دهد، ما نفوذ سیاسی، نظامی، اقتصادی، امنیتی و عناوین دیگر آن در طول حیات انقلاب اسلامی را تجربه کرده‌ایم که به عنوان مثال شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش به علت نفوذ امنیتی اتفاق افتاد.

صفارهرندی استحکام و ثبات کشور در شرایط فعلی را ناشی از مقابله جمهوری اسلامی با انواع نفوذ‌ها در طول حیات خود دانست و ادامه داد: دشمنان ما با نفوذهای بسیاری برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی تلاش کردند، اما امروز نمی‌توانند مانند گذشته از طریق نفوذ نظامی و امنیتی به ما ضربه بزنند، زیرا امروز می‌دانند آمادگی دفاعی ما قابل قیاس با دوران ابتدای پیروزی انقلاب و اوایل دوران دفاع مقدس نیست.

اهم سخنان وی از این قرار است:

** سقوط شخصیتی افرادی که در ابتدای یک حرکت صادق هستند در گذشت زمان دور از ذهن نیست.

** پایان دهه 60 نشانی بر پیشانی جمهوری اسلامی نقش بست که این ملت از لحاظ نظامی، امنیتی و حتی سیاسی نفوذ ناپذیر نیست، نفوذ سیاسی به این معنا که متاسفانه در اوایل دوران پس از پیروزی انقلاب چندین مرتبه نفوذ سیاسی در کشور رخ داد اما به تدریج با حضور ارکانی مانند شورای نگهبان نفوذ سیاسی ریشه کن شد زیرا شورای نگهبان با طرحی با عنوان نظارت استصوابی از ورود افراد بدون صلاحیت به پست‌های کلیدی جلوگیری می‌کند.

** در مورد افرادی که سابقه‌های خوبی در پیروزی انقلاب داشتند و در این راه شکنجه شدند اما امروز موضع ضد انقلاب به خود گرفتند نیازی به جستجوی علت نیست زیرا هر فردی پس از گذشت زمان امکان دارد که دچار سقوط شخصیتی و تغییر مواضع شود.

**امروز ما به درجه‌ای رسیدیم که عملا می‌توان گفت عملیات نظامی علیه ایران منتفی است، همچنین دشمن ما به این نتیجه رسیده که انقلاب اسلامی ایران با حرکات تروریستی و ترور شخصیت‌های کلیدی متوقف نمی‌شود.

** جمهوری اسلامی ایران امروز در مرز‌های خود و خارج از مرز‌های خود افرادی را برای جانفشانی دارد. خوشبختانه با درایت مقام معظم رهبری امروز ما به مرحله‌ای رسیدیم که در تمامی پست‌ها و مسئولیت‌ها بازتولید داریم و فرزندان انقلاب توانایی حرکت در مسیر نظام اسلامی را دارند.

** نگاه دشمنان معطوف شده به نوعی از نفوذ که بر روی ارکان و ایدئولوژی نظام تاثیر گذار باشند اما می‌دانند که تا زمانی رهبر معظم انقلاب حضور داشته باشند چنین اتفاقی نمی‌افتد، به همین دلیل بود که قبل از انتخابات مدام تاکید می‌کردند این خبرگان سرنوشت رهبری را تعیین می‌کند.

**تا زمانی که این مردم و اسلام وجود دارند سایه رهبری الهی بر بالای سر خودشان را خواهند پذیرفت، پس آن‌هایی که دعا می‌کنند رهبری از سر راهشان برداشته شود باید بدانند که تا اسلام وجود دارد این مسئله محقق نخواهد شد، نمونه این مسئله همین انتخابات خبرگان بود که با وجود این همه تبلیغ بازهم نتیجه آن‌گونه که می‌خواستند نشد.

**دشمنان می‌گویند در رهبری و ولایت فقیه که نمی‌توان نفوذ کرد، اما باید با نفوذ در نفر بعدی شرایط را فراهم کنیم تا مواضعی محکم علیه ما گرفته نشود به همین دلیل بر روی مکتب و دین کار می‌کنند، به عنوان مثال با عرضه دینی وارونه و غلط تلاش می‌کنند تا بر روی اعتقادات جوانان تاثیر بگذارند.

** دشمن زمانی که با ایجاد انحراف در دین و ایجاد شک در باور‌ها بازهم از شکست جمهوری اسلامی نا امید می‌شود به ارکان نظام اسلامی ما حمله می‌کند و در اولین مرحله به تحریف چهر‌ه امام (ره) پرداختند.

**از اوایل دهه 70 دشمن تغییر در سبک زندگی مردم را هدف خود قرار داده تا به جمهوری اسلامی نفوذ کند، نمی‌توان گفت که مسئولینی که این روزنه را از طریق تبلیغات باز گذاشتند خائن بودند اما شاید برخی افراد از روی نادانی این فرصت را برای دشمن ایجاد کردند.

**زمانی که سبک زندگی تغییر کند نوع افکار، نگاه و برآورد‌ها هم تغییر می‌کند، مردم می‌گویند چه اشکالی دارد که ما از دشمنان خودمان کمک بگیریم به عنوان مثال نظریه پردازان چپ نو این اعتقاد را دارند که می‌توان برای برطرف سازی نیاز‌ها به امپریالیسم وابسته شد، این‌ها همان افرادی هستند که روزی نگاهی انقلاب داشتند. ابتدا ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی از طرف دولت از تمام ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در ایران و کمک به کشور دعوت کردند، اصل این ماجرا پس از جنگ ایرادی نداشت اما آن افراد شرط‌هایی را مطرح کردند که از سوی رسانه‌های ضد انقلاب بیان شده بود. شرط‌های مانند احترام به بخش خصوص، تامین امنیت سرمایه‌گذاران، توجه به رعایت حقوق بشر و در آخر هم حذف ولایت فقیه مطالبه شد که در همان زمان متاسفانه کسانی از ایران رفتند و به طرف مقابل گفتند که تا 10 سال آینده چیزی به نام ولایت فقیه در ایران نخواهد بود.

**زیر سوال بردن ولایت فقیه با چاپ مبانی و وظایف ولایت فقیه شروع شد، روزنامه‌هایی که با پول بیت المال و پول مردم این کشور چاپ می‌شد تشکیک در اصل ولایت را شروع کردند و تمام طرح‌های حمله به امام (ره)، ولایت فقیه و حکومت دینی کلید می‌خورد. باید توجه کنیم که این حرف‌ها توسط ضد انقلاب در آن زمان گفته می‌شد اما امروز به جایی رسیده که از زبان برخی عناصر نظام این حرف‌ها گفته می‌شود.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)